×

teisinė informacija

Kai lankotės bet kuriai svetainei, ji gali laikyti arba ieškoti informacijos savo naršyklėje, daugiausia "slapukus". Ši informacija, kuri gali būti apie jus, jūsų nuostatas ar jūsų interneto įrenginį (kompiuterį, planšetinį arba mobilųjį telefoną), dažniausiai naudojamas tam, kad svetainė veiktų, kaip tikitės. Daugiau informacijos apie tai, kaip mes naudojame slapukus šioje svetainėje, ir užkirsti kelią nepakankamų slapukų nustatymui, galite spustelėti žemiau esančias skirtingas kategorijos antraštes. Tačiau jei tai padarysite, tai gali turėti įtakos jūsų patirčiai svetainėje ir paslaugoms, kurias mes galime pasiūlyti.

E. skystis

E. skystis - tai į elektroninės cigaretės kaitiklį pilama skysta medžiaga, kuri garinimo metu kaitinama virsta garais ir yra inhaliuojama. Tokios šios medžiagos sudėtinės dalys, kaip aromatai ir nikotino koncentracija, suteikia garintojui galimybę išsirinkti tinkamiausią e. skysčio skonį ir patenkinti nikotino poreikį.

E. skysčio sudedamosios dalys ir jų naudojimas pramonėje

Augalinis glicerinas (ang. Vegetable Glycerin arba VG). Natūrali medžiaga, išgaunama iš augalinės kilmės aliejų. Augalinis glicerinas e. skystyje dažnai naudojamas e. skysčio kaitinimo metu išsiskiriančiam garui tirštinti. Ši medžiaga yra salsvo skonio ir ženkliai didesnio tankio, nei propilenglikolis. Augalinio glicerino pagrindu pagaminti e. skysčiai garinant yra švelnesni (mažiau dirginama gerklė - „throat hit”), garas yra sodresnis ir gausesnis, nei propilenglikolio pagrindu pagamintuose e. skysčiuose. Augalinis glicerinas, lyginant su propilenglikoliu, yra prastesnis aromato (skonio) ir nikotino nešiklis, todėl PREMIUM klasės e. skysčių sudėtyje šios medžiagos dažniausiai yra naudojamos tam tikru santykiu, pavyzdžiui 80 VG/20 PG, 70 VG/30 PG ir pan. (Šaltinis: Vaping360. The Home of Vaping)

SVARBU: dėl didesnio augalinio glicerino pagrindu pagamintų e. skysčių tirštumo, šie skysčiai yra suderinami ne su visais kaitikliais. Prieš įsigijant augalinio glicerino pagrindu pagamintą e. skystį, rekomenduojama įsitikinti, ar Jūsų kaitiklio parametrai yra tinkami šio e. skysčio garinimui.

Augalinio glicerino naudojimas pramonėje

Maisto pramonėje: identifikuojamas kaip priedas E422, tirštiklis ir saldiklis maiste ir gėrimuose, padeda išlaikyti tinkamą kepinių drėgmę ir šviežumą (Šaltinis: COMPOUND INTEREST, 2014)
Farmacijoje: saldiklis įvairiuose preparatuose, tablečių apvalkalo sudedamoji dalis (Šaltinis: COMPOUND INTEREST, 2014)
Kosmetikoje: padeda išlaikyti tinkamą produktų drėgmę, dažnai naudojamas dantų pastos, skutimosi kremo, odos priežiūros produktų gamyboje (Šaltinis: COMPOUND INTEREST, 2014)

Propilenglikolis (ang. Propylene Glycol arba PG). Tai bespalvė ir bekvapė organinės kilmės medžiaga, skystesnė nei augalinis glicerinas. E. skysčiuose ši medžiaga naudojama siekiant išgauti gerklės dirginimo („throat hit”) efektą, artimą tradiciniams tabako gaminiams. Propilenglikolis, lyginant su augaliniu glicerinu, geriau perduoda aromatą (skonį) ir nikotiną, todėl e. skysčiuose dar naudojamas kaip šių medžiagų nešiklis. (Šaltinis: Vaping360. The Home of Vaping)

SVARBU: dėl didesnio skystumo ir gerklės dirginimo („throat hit”) efekto, lyginant su augalinio glicerino pagrindo e. skysčiais, propilenglikolio pagrindu pagaminti e. skysčiai yra labiau tinkami „cigaretinio” traukimo („mouth to lung”) tipo kaitikliams. Prieš įsigijant propilenglikolio pagrindu pagamintą e. skystį, rekomenduojama įsitikinti, ar Jūsų kaitiklio parametrai yra tinkami šio e. skysčio garinimui.

Propilenglikolio naudojimas pramonėje

Kosmetikoje: vonios ir dušo muiluose, skutimosi putose, veido valikliuose, dezodorantuose, parfumerijoje, dantų pastoje, burnos skalavimo skysčiuose, kūno drėkikliuose, apsaugos nuo saulės priemonėse, šampūnuose, kondicionieriuose, plaukų formavimo priemonėse (Šaltinis: PO/PG SECTOR GROUP OF CEFIC, BRUSSELS)
Farmacijoje: antiseptikuose ir vietiniuose anestetikuose, vitaminų ir hormonų gamyboje, vakcinose (Šaltinis: PO/PG SECTOR GROUP OF CEFIC, BRUSSELS)
Maisto pramonėje: skonio ir spalvos nešiklis, tirpiklis, tirštiklis ir stabilizuojanti medžiaga maiste ir gėrimuose (Šaltinis: PO/PG SECTOR GROUP OF CEFIC, BRUSSELS)

Aromatai (ang. Aroma, Flavoring, Flavor arba Concentrate). Tai natūralios ir/arba sintetinės kilmės medžiagos, naudojamos e. skysčiui suteikti skonį. Aromatai dažniausiai gaminami propilenglikolio pagrindu.

SVARBU: aromatus, naudojamus e. skysčio gamybai galima įsigyti atskirai, tačiau garinti jų nesumaišius su e. skysčio baze yra GRIEŽTAI DRAUDŽIAMA! Grynų (nesumaišytų su e. skysčio baze) aromatų garinimas gali rimtai sutrikdyti Jūsų sveikatą!

Nikotinas (ang. Nicotine Concentrate, Nicotine). Tai natūralios kilmės medžiaga, išgaunama iš tabako lapų. Nuo nikotino koncentrato kiekio e. skystyje priklauso jo stiprumas. Nikotinas, esantis e. skystyje, suteikia garintojui panašų į tradicinių tabako gaminių „parūkymo” jausmą, tačiau skirtingai, nei šiuose gaminiuose, yra sunkiau pasisavinamas.

SVARBU: NIKOTINAS SUKELIA PRIKLAUSOMYBĘ! Prieš rinkdamiesi e. skystį, kurio sudėtyje yra nikotino, atsižvelkite į savo naudojamo kaitiklio tipą, kadangi ta pati nikotino koncentracija skirtingo tipo kaitikliuose yra perduodama skirtingai - „cigaretinio” traukimo tipo kaitikliuose nikotino perduodama mažiau, nei „kaljaninio” traukimo („direct lung”) tipo kaitikliuose!

NIKOTINO PERDOZAVIMO SIMPTOMAI: pykinimas, vėmimas, širdies ritmo sutrikimai, galvos svaigimas, nuovargis. Nikotino perdozavimas ypač pavojingas nėščiosioms.

E. skysčio stiprumo pasirinkimas

Siekiant išsirinkti geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį e. skysčio stiprumą, įvertinkite šiuos du aspektus: Jūsų surūkomų cigarečių (jei rūkote) stiprumą ir Jūsų naudojamo kaitiklio tipą („cigaretinio” traukimo („mouth to lung”) ar „kaljaninio” („direct lung) traukimo). Kuo stipresnes (ir kuo daugiau) cigarečių surūkote, tuo didesnės nikotino koncentracijos skysčio Jums reikės, tačiau atsižvelkite į tai, jog naudojant „kaljaninio” traukimo („direct lung”) tipo kaitiklius į plaučius įtraukiamas ženkliai didesnis garo kiekis, nei „cigaretinio” traukimo („mouth to lung”) tipo kaitikliuose, todėl norint pajusti tą patį „parūkymo” jausmą, reikalinga ženkliai mažesnė nikotino koncentracija garinamuose e. skysčiuose. Preliminarios rekomendacijos e. skysčio stiprumo pasirinkimui: naudojant „cigaretinio” traukimo („mouth to lung”) kaitiklius - 6-18 mg/ml (atsižvelgiant į rūkomų cigarečių kiekį ir stiprumą), naudojant „kaljaninio” traukimo („direct lung”) kaitiklius - 1,5-9 mg/ml (atsižvelgiant į rūkomų cigarečių kiekį ir stiprumą). Jei neesate tikri dėl e. skysčio nikotino koncetracijos pasirinkimo, rekomenduojame rinktis mažesnę koncentraciją.

E. skysčių tipai

E. skysčiai yra skirstomi į dvi kategorijas: klasikinius („Classic Line”) ir aukštos klasės („Premium Line”) e. skysčius:

Klasikiniai („Classic Line”) e. skysčiai: pasižymi didesne propilenglikolio, nei augalinio glicerino koncentracija, didesne nikotino koncentracijos pasirinkimo e. skystyje įvairove, paprastesniu įpakavimu, įprastesniais, nei aukštos klasės e. skysčiai, skoniais. Ženkliai skystesni nei aukštos klasės e. skysčiai.

Aukštos klasės („Premium Line”) e. skysčiai: pasižymi didesne augalinio glicerino, nei propilenglikolio koncentracija, mažesne nikotino koncentracijos pasirinkimo e. skystyje įvairove, tačiau netradiciniais skoniais, dažnai komplektuojami su pipetėmis. Ženkliai tirštesni nei klasikiniai e. skysčiai.


Sutinku
Naršydami Ecodumas el. parduotuvėje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų apsipirkimą. Daugiau informacijos